פוענח רצח ד"ר דניאל יעקובי ז"ל שנרצח ביולי 2006

במהלך אפריל-מאי 09 עצר שירות הביטחון הכללי בסיוע כוחות צה"ל ומג"ב את מבצעי רצח ד"ר דניאל יעקובי ז"ל, תושב יקיר, אשר גופתו נמצאה באזור קלקיליה ברכב שרוף ב-27 יולי 2006.


במהלך אפריל-מאי 09 עצר שירות הביטחון הכללי בסיוע כוחות צה"ל ומג"ב את מבצעי רצח ד"ר דניאל יעקובי ז"ל, תושב יקיר, אשר גופתו נמצאה באזור קלקיליה ברכב שרוף ב-27 יולי 2006.

בתאריך 27 יולי 2006  סמוך לשעה 20:30 נמצא רכב שרוף ובתוכו גופתו של דניאל יעקובי ז"ל, תושב יקיר, שנסע בשעות הצהריים של אותו יום לכיוון קרני שומרון, ומאז נעלמו עקבותיו. מיד לאחר הפיגוע החל שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל במאמץ מודיעיני בניסיון לאתר את המפגעים. במהלך השנים בוצעה פעילות מודיעינית וחקירתית ממושכת ואינטנסיבית בה לבסוף הצליח שירות הביטחון הכללי לאתר את חוליית המפגעים שביצעה את הרצח.

במהלך חודש אפריל - מאי 2009 עצר שירות הביטחון הכללי בסיוע כוחות צה"ל ומג"ב את רוצחיו של דניאל יעקובי:

• טיון עא האדי חליל טיון, תושב הכפר חג'ה שבמחוז קלקיליה, בן 21, פעיל תנזים, סטודנט באוניברסיטת אבו דיס.

• אחמד עא האדי חליל טיון, תושב הכפר חג'ה שבמחוז קלקיליה, אחיו של טיון טיון, בן 25, פעיל פת"ח בכפרו.

• עמאר חאמד עבדאללה נופל, תושב הכפר חגה שבמחוז קלקיליה, בן 19, השתתף בהפרות סדר בכפרו.

• נסים גמיל אחמד גבעיתי, תושב הכפר פונדוק שבמחוז קלקיליה, בן 26, פעיל תנזים בכפרו, שהשתתף בהפרות סדר באזורו.

במהלך החקירות בשירות הביטחון הכללי, הודה טיון טיון כי רצח את דניאל יעקובי ז"ל, כנקמה על מותו של חמאדה שתיוי פעיל גא"פ מהכפר קדום שנהרג ע"י כוחות הביטחון בתאריך 26 ביולי 2006 לאחר שניסה להימלט ממעצרו.
טיון טיון סיפר בחקירתו כי הרצח בוצע לאחר שדניאל יעקובי ז"ל הגיע לתקן את רכבו במוסכו של אחיו - אחמד טיון. כעבור מספר דקות בהן המתין הנרצח לאחמד טיון, תקף טיון טיון את דניאל יעקובי ז"ל באמצעות מפתח ברגים ומקל עד שנפל על רצפת המוסך. 
בשלב זה הגיעו למוסך אחמד טיון ועמאר נופל ומצאו את דניאל יעקובי ז"ל מוטל על הרצפה.
 אחמד הורה  לאחיו - טיון לשרוף את הרכב עם גופת הנרצח. טיון, בסיועו של עמאר נופל הכניס את גופת הנרצח לתא המטען, הסיע את הרכב אל מחוץ לכפר והצית אותו עד שנשרף כליל.
לאחר מכן נסעו המעורבים להלווייתו של חמאדה שתיוי. כששבו מההלוויה, עדכן אחמד את נסים גבעיתי כי טיון רצח את דניאל יעקובי ז"ל. אחמד ונסים נסעו למוסך, אליהם הצטרפו טיון טיון ועמאר נופל. הארבעה ניקו  את המוסך ושרפו את חפציו של הנרצח.

​בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד המעורבים.