חיזבאללה אסף מודיעין לפגיעה ברמטכ"ל

במסגרת פעילות שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל/היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, נעצר במהלך אוגוסט 2009 ראוי סולטאני, תושב טירה אשר מסר מידע לחיזבאללה במטרה להתנקש בחייו של הרמטכ"ל.


ב-10 אוגוסט 2009 נעצר ראוי פואד סולטאני, בן 23 תושב טירה.
בחקירותיו בשירות הביטחון הכללי וביאחב"ל/ מפלג ביטחוני-כלכלי, מסר סולטאני כי באוגוסט 2008 יצא למרוקו מטעם תנועת בל"ד להשתתפות במחנה קיץ "מח'יים א-שבאב אל קוומי אל ערבי" – מחנה רב לאומי ערבי המתקיים מידי שנה במדינות שונות.
יחד עם סולטאני יצאו מישראל למחנה צעירים וצעירות פעילי בל"ד נוספים. 


במחנה השתתף גם סלמאן חרב, פעיל חיזבאללה לבנוני שיעי בן 26, אשר יצר קשר עם משתתפים מישראל.

  
              (סלמאן חרב)
סלמאן חרב נפגש אישית עם קבוצת צעירים ישראלית, הציג את עצמו כפעיל חיזבאללה, הרצה בנושא "המאבק" ואף הציג קטעי וידאו מרשת "אל מנאר" בנושא מלחמת לבנון השנייה.
בחקירתו הודה סולטאני כי במהלך הפגישות שקיים עם סלמאן חרב במחנה במרוקו, מסר כי יש ברשותו מידע על הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי .

             


סולטאני המשיך לעמוד בקשר עם סלמאן גם לאחר שחזר לישראל מהמחנה, הן באמצעות טלפון והן באמצעות האינטרנט (דרך אתר "פייסבוק"). בחודש דצמבר 2008 טס לפולין על מנת להיפגש עם מפעיל נוסף מהחיזבאללה המכונה "סאמי". בפגישתו עם "סאמי" בפולין מסר את המידע שאסף על הרמטכ"ל ועל דרכים אפשריות לפגיעה בו, זאת לאור העובדה כי סולטאני נהג להתאמן בחדר כושר בקאנטרי קלאב בו נהג להתאמן הרמטכ"ל.
בנוסף למידע זה, נתבקש על ידי "סאמי" לאסוף מידע על אישים בכירים נוספים ועל בסיסי צה"ל בישראל. לאחר חזרתו מפולין, המשיך סולטאני לעמוד בקשר עם סלמאן חרב ו"סאמי".

במקביל לחקירתו של סולטאני נחקרו על ידי שירות הביטחון הכללי ויאחב"ל נוספים שהשתתפו במחנה ואף הם היו בקשרים במהלך המחנה עם סלמאן, פעיל החזבאללה. לאחר שהכחישו קשרים עדכניים עם גורמי חיזבאללה ולאחר שהוזהרו מהמשך המגעים עם חיזבאללה, שוחררו הצעירים לבתיהם.

המודיעין העולה בחקירתו של סולטאני  מצביע על מאמצי חיזבאללה לגיוס ישראלים לשם ביצוע משימות טרור. מאז מות עמאד מע'ניה שוקד הארגון על ביצוע פיגוע נקמה, כאשר יעדי אישים בכירים הינם יעד מועדף.

כתב אישום נגד סולטאני הוגש בתאריך 31/8/09 בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

​