נחשפה תשתית חמאס באזור חברון

התשתית פעלה להקמת מפקדה אזורית, לצורך שיקום הפעילות הצבאית של הארגון באזור חברון, בדגש על ביצוע פיגוע חטיפה, לשם מיקוח על שחרור אסירים.


כלי הנשק שהוסגרו
שירות הביטחון הכללי, בשיתוף עם צה"ל, חשף וסיכל תשתית טרור של הזרוע הצבאית של חמאס באזור חברון. התשתית פעלה להקמת מפקדה אזורית, לצורך שיקום הפעילות הצבאית של הארגון, בדגש על ביצוע פיגועי חטיפה, לשם מיקוח על שחרור אסירים. במסגרת סיכול התשתית נעצרו והועברו לחקירת שב"כ כ-20 פעילים, רובם ככולם פעילי חמאס מוכרים, שריצו תקופות מאסר בישראל על רקע פעילות צבאית. בין הבולטים שבהם:

נביל טאלב מחמד עואודה, כבן 32, תושב העיירה דורא שבדרום הר חברון. כלוא לשעבר על רקע מעורבות בפעילות טרור וסיוע למבוקשים. שימש כראש התשתית שנחשפה; מחמוד מחמד מחמוד אבו ורדה, כבן 34, תושב הכפר פוואר, שבדרום הר חברון. כלוא לשעבר על רקע מעורבות בטרור. בתשתית הנוכחית היה האחראי על העברת אמצעי לחימה לפעילים; טארק עזיז עיסא ג'רייב, כבן 35, תושב הכפר תרקומיא, שבהר חברון. שימש כשליח של התשתית לחו"ל. 

 

 

                                                  חלק מכלי הנשק שהוסגרו

 

 

מחקירתם בשירות הביטחון הכללי עלה, כי חברי התשתית עמדו בקשר עם גורמי חמאס בחו"ל לצורך קבלת סיוע, הנחיות ומימון. עיקר הקשר לחו"ל התנהל מול חוסאם בדראן, ממשוחררי "עסקת שליט", שנשפט ב-2004 ל-17 שנה על מעורבותו בביצוע פיגועי תופת במהלך האינתיפאדה, ועם שחרורו במסגרת העסקה, באוקטובר 2011, גורש לקטר. את הקשר מולו ניהל טארק ג'רייב, בהנחיית נביל עואודה ומחמוד אבו ורדה.

בחקירות חברי התשתית עלה עוד, כי תכלית ההתארגנות הייתה ביצוע פעילות טרור, בדגש על  ביצוע פיגועי חטיפה למיקוח על שחרור אסירים. במסגרת זו, הפעילים כבר החלו בתכנון פיגוע חטיפה, תוך בחינת האפשרות לאתר דירת מסתור, ולהסתייע באזרח ישראלי, אשר ישמש כנהג במהלך הפיגוע.

​​