נעצר תושב הכפר ג'בל מוכבר שגויס לחזבאללה

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/מחוז ירושלים, נעצר ביום 24 אוקטובר 2012, עצאם האשם עלי משאהרה, תושב ישראל המתגורר בירושלים, אשר גויס לחזבאללה במהלך ביקור בלבנון בחודש יוני 2012.


​משאהרה, יליד 1975, תושב הכפר ג'בל מכבר, שבדרום ירושלים, נהג אוטובוס "אגד" במקצועו, הודה בחקירתו בשירות הביטחון הכללי, בין היתר, בגיוס לחזבאללה ובמסירת מידע על שורה ארוכה של אתרים בישראל, לרבות אתרי ממשל, כגון הכנסת וקריית הממשלה, ואתרים ציבורים, ביניהם, האוניברסיטה העברית, בית החולים הדסה עין כרם ובית החולים הר הצופים. 

 

עוד עלה בחקירתו של משאהרה, כי גורמי חזבאללה תדרכו אותו לשוב לישראל, ולהמשיך לקיים את הקשר עם הארגון באמצעות האינטרנט.

 

גיוסו של משאהרה  לחזבאללה הוא דוגמא נוספת למאמציו של הארגון לגייס סוכנים ישראלים, או תושבים בעלי תעודת זהות ישראלית (כחולה) לטובת פעילות ריגול וטרור נגד ישראל. זאת, נוכח הערכיות שמייחס, הארגון לנגישותם של אלה לאישים ולאתרים ברחבי ישראל - בשונה מפלסטינים תושבי יהודה ושומרון.

 

פרשיה זו מצטרפת לפרשיות נוספות, שנחשפו בחודשים האחרונים, המשקפות את מאמצי חזבאללה בתחום זה. יוזכרו: שימוש שעשה חזבאללה ברשת של סוחרי סמים ישראלים לצורך החדרה לישראל של 20 ק"ג חומר נפץ ומערכות הפעלה (יולי 2012), וכן מעצרו של מילאד חטיב, תושב מג'ד אל כרום, שמסר מידע לחזבאללה, ובאחרונה (ספטמבר 2012) הוגש נגדו כתב אישום חמור.

 

כנגד משאהרה הוגש היום (25/11) כתב אישום בבית המשפט המחוזי בירושלים, המייחס לו עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעות לאוייב, קשירת קשר למסירת ידיעות לאויב ויציאה למדינת אויב ללא היתר. בנוסף הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים כנגדו.