נעצר תושב טייבה שיצא לסוריה

ב-9 אוגוסט 2013 הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום כנגד עבד אל-קאדר אלתלה, תושב טייבה בן 26, בעבירות של: מגע עם סוכן חוץ ויציאה שלא כדין.


אלתלה, סטודנט לרוקחות בירדן, הכיר במהלך לימודיו סטודנטים עיראקיים ופלסטיניים, התומכים בזרם הסלפיה ג'האדיה, המהווה בסיס אידיאולוגי לתפיסותיו של ארגון "אלקאעדה" (ג'יהאד עולמי). בהשפעתם החל לדגול באידאולוגיה הסלפית ולהתחזק בדתו.

בחקירתו בשב"כ הודה אלתלה, כי יצא לסוריה על מנת להצטרף לג'יהאד כנגד צבא סוריה, וכי שם פנה לנציג ארגון "ג'בהת אלנוצרה", המוכר כגוף המהווה חלק מתשתיות הג'יהאד העולמי באזור, והתגייס לשורותיו.

יצוין, כי בתופעה של יציאת ערבים ישראלים לסוריה טמון פוטנציאל סיכון גדול. זאת, נוכח חשיפתה של הזירה הסורית לפעילותם של גורמים עוינים למדינת ישראל, בדגש על "הג'יהאד העולמי".  ערבים ישראלים היוצאים לסוריה, לצד אימונים צבאיים שהם עוברים שם, נחשפים לאידיאולוגיה הקיצונית של "הג'יהאד העולמי". בהשפעתה הם עלולים להיות מנוצלים בידי גורמי טרור להשגת מידע על יעדים בישראל ואף לביצוע פעולות טרור נגדה.

ב- 9 אוגוסט 2013 הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום כנגד עבד אל-קאדר אלתלה בעבירות של: מגע עם סוכן חוץ (סעיף 114 לחוק העונשין, התשל"ז-1977) ויציאה שלא כדין (סעיף 2א לחוק למניעת הסתננות - עבירות ושיפוט, התשי"ד-1954, ביחד עם תקנות 5 + 18 לתקנות שעת חירום , יציאה לחוץ לארץ, התש"ח-1948).