נעצרו שני תושבים מהפזורה הבדואית בנגב

בחקירתם הודו בכוונה לבצע פיגועים בישראל, בקיום מגעים עם גורמי טרור ברצועת עזה ובחו"ל, בהכנת מטעני חבלה ובניסיון להרכיב רקטות, לצורך ירי לעבר יעדים בישראל.


שני אחים, ערבים ישראלים, אזרחי הפזורה הבדואית אבו קוידר בנגב, נעצרו בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/פח"ע לכיש.

העצורים הם: מחמוד יוסף מחמד אבו קוידר, יליד 1988 (נעצר ב-19 בדצמבר 2012); ואחיו, סאמח יוסף מחמד אבו קוידר, יליד 1991 (נעצר ב-1 בינואר 2013).

בנוסף, נעצרו על ידי משטרת ישראל מעורבים נוספים בפרשייה: שני אזרחי ישראל, יהודים, אחד מהם חייל צה"ל, אשר סיפקו לאחים אבו קוידר, בתמורה לסמים, אמל"ח שנגנב מצה"ל, ואשר שימש אותם להכנת מטעני חבלה.          

בחקירתו בשירות הביטחון הכללי הודה מחמוד בכוונה לבצע פיגועים בעיר באר שבע, לרבות: פיגוע התאבדות בתחנה המרכזית, פיגוע דריסה בבניין 'מירס' ופיגוע כנגד רכבת ישראל. זאת, ביחד עם אחיו סאמח. לצורך ביצוע הפיגועים אסף מחמוד מידע על היעדים שנבחרו, ואף התעניין באפשרות לרכוש רכב לצורך ביצוע פיגוע הדריסה.

מחמוד הודה גם, כי הכין בביתו מטעני צינור, על-פי הנחיות שהוריד מאתרי אינטרנט בהם גלש. לצורך בחינתם פוצצו חלק מהמטענים בשטחים פתוחים, וביתר התכוון מחמוד להשתמש כנגד כוחות משטרה, שיגיעו לפנות את בתי המשפחה הבנויים שלא כחוק.

עוד עלה בחקירתו, כי תכנן לייצר רקטות ולשגרן לעבר יעדים בישראל, ולשם כך הוריד הנחיות מהאינטרנט, ואף רכש חומרים מתאימים לייצורן. עם מעצרו נתפסו חומרים אלה בביתו, וכן אותרו במחשבו ההנחיות להכנת רקטות ומטענים.

מחמוד הודה עוד, כי רכש תחמושת מחייל בשירות סדיר, בתמורה לסמים אותם סיפק לו. השניים אף קשרו קשר לגנוב רובה מהבסיס בו שירת החייל, אך תכניתם זו לא יצאה אל הפועל, נוכח הערנות שגילו החיילים בבסיס.

בחקירתו של מחמוד עלה אף, כי הוא נהג לגלוש באתרי אינטרנט של גורמי "הג'יהאד העולמי" ברחבי העולם, הושפע מהאידאולוגיה הקיצונית שלהם, הוריד מהם חומרי תעמולה, כולל  סרטונים המתעדים פיגועים ברחבי העולם, ואף התנדב, באתר האינטרנט של ארגון "הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני", לביצוע פיגועים כנגד ישראל.

אחיו של מחמוד, סאמח הודה בחקירתו במעורבות בייצור מטענים ביחד עם אחיו, לדבריו, לצורך שימוש כנגד כוחות הביטחון, שעלולים להגיע כדי להרוס את ביתם. בנוסף, הוא הודה כי סייע לאחיו להסתיר את התחמושת הגנובה, תוך שהוא מודע לקשריו של מחמוד עם החייל, אשר סיפק לו את התחמושת.

ב-18 בינואר 2013 הגישה פרקליטות מחוז דרום לבית משפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום חמורים נגד העצורים.

יצוין, כי מדובר בפרשייה חמורה, במסגרתה נחשפו אזרחים ישראליים, תושבי הנגב, אשר תכננו לבצע פעילות טרור בשטחי מדינת ישראל, כנגד אזרחי המדינה וכנגד כוחות הביטחון.