נחשפה מפקדת הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני באיזור ג'נין

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל, נעצרו בחודשים האחרונים, בגזרת ג'נין עשרה פעילים של "הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני" (גא"פ) המעורבים בפעילות טרור.


בעקבות חקירתם בשב"כ נחשפה מפקדה אזורית של הגא"פ, שעמדה בקשר עם מפקדת הארגון בסוריה, וקיבלה סכומי כסף גדולים, שנועדו למימון הפעילות, לרבות לרכישת אמל"ח ולייצורו. בנוסף על קשריה בחו"ל, עמדה המפקדה גם בקשרים עם גורמי הארגון ברצועת עזה וכן עם אגודת "נשמת ירושלים" (אגודת גא"פ הפועלת להעברת קצבאות ומשכורות לפעילים משוחררים ולמשפחות כלואים- הוצאה מחוץ לחוק). זאת, לטובת קבלת כספים והעברתם לפעילי גא"פ נוספים.

 

במקביל, עסקה המפקדה בהכוונת פעילות צבאית, במסגרתה הורכבה חוליה צבאית, שתכננה לבצע פיגועים נגד חיילי צה"ל, פיגועי ירי לעבר התנחלויות, וכן פיגוע חטיפה ומיקוח. חברי החוליה היו מעורבים גם בפעילות של הפרות סדר לעבר כוחות צה"ל בגזרה, ופעלו לייצור מטענים וחומרי נפץ.

 

המפקדה הייתה מעורבת גם בפעילות סטודנטיאלית ארגונית באוניברסיטאות, שכללה גיוס פעילים ותעמולה.

 

יצוין, כי במסגרת החקירות נתפסו ק"ג אשלגן לייצור מטענים, רובה קלאצ'ניקוב, מחסנית, כ-150 כדורי רובה ו-2,050 ש"ח שעלו ככספי טרור.

 

כנגד העצורים הוגשו כתבי אישום, במהלך דצמבר 2011, בבית המשפט הצבאי בסאלם, בין היתר, בעברות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, הכנסת כספי אויב לאזור, מגע עם האויב, החזקת אמל"ח, קשירת קשר לסחר בציוד מלחמתי ועוד.​