החרמת כספי טרור מחו"ל

במבצע משותף של השב"כ וצה"ל, הוחרם אמש רכוש / כספים בטול כרם, השייכים לפעיל חמא"ס בכיר, אשר הורשע לאחרונה בהכנסת כספי אויב לאזור.


עלי  דדו, טול כרם, פעיל חמא"ס בכיר, ממקימי תשתית החמא"ס באזור טול כרם, נעצר על ידי כוחות הביטחון ב-27 ביוני 2010, לאחר שעלה חשד כי מעורב בהעברות מאות אלפי דולרים של כספי טרור מחו"ל לשטחי הגדה המערבית.

 

במהלך חקירתו בשירות הביטחון הכללי,  הודה עלי דדו בקבלת 620 אלף דולר מחמא"ס, אשר הוברחו מחו"ל לגדה המערבית במגוון שיטות. 
בנוסף למעצרו של עלי דדו, נעצר גם בנו דיאא דדו. דיאא אישר בחקירתו כי מקור הכסף הוא חמא"ס חו"ל. להערכתו, קיבל אביו סכום של 900 אלף דולר.

 

עלי דדו הורשע ב-26 באוגוסט 2010, בגין הכנסת כספים לאזור והכנסת כספי אויב לאזור. בית המשפט הצבאי בשומרון הטיל על דדו תשעה חודשי מאסר בפועל, קנס כספי בסך 15 אלף ש"ח ו-12 חודשי מאסר על תנאי.

 

אמש, הוחרמו בטול כרם  רכוש/כספים השייכים לעלי דדו. זאת, נוכח הרשעתו של דדו ומכוח הוראת תקנת 120+84 לתקנות ההגנה והלכת בג"צ הקובעות כי אם הועבר סכום כסף מטעם התאחדות בלתי מותרת לאדם, רשאי המפקד הצבאי להורות על החרמת סכום כסף שווה ערך מרכושו הפרטי של אותו אדם.

 

מדובר בפעילות ייחודית אשר בוצעה מתוך כוונה להעביר מסר לפעילי החמא"ס לפיו אדם המעביר כספים מארגוני הטרור מסתכן בפגיעה ברכושו הפרטי.​