נעצרו מספר מעורבים ברצח שריה עופר ז"ל

בליל הפיגוע הגיעו השניים למקום מגוריו של המנוח, מצוידים במכוש ובגרזן, המתינו להגעת המנוח ואשתו ותקפו אותו. אשת הנרצח הצליחה להימלט מהמקום.


ב-10  באוקטובר 2013 נרצח עופר שריה ז"ל בבקעת הירדן. מיד עם קבלת הידיעה החל שירות הביטחון הכללי בפעילות מודיעינית מאומצת לאיתור המבצעים. בסריקות, שביצעו כוחות הביטחון לאחר הרצח, אותרו מספר ממצאים, ביניהם כלי הרצח, כפי שאומת בבדיקת מז"פ.     ב-12 באוקטובר 2013,  בעקבות מידע מודיעיני, שהתקבל בשב"כ, נעצרו שלושה תושבי הכפר דיר צאמת, שבאזור חברון, החשודים במעורבות ברצח .

בחקירתם בשירות הביטחון הכללי  הודו עודה פריד טאלב חרוב, בן 18, ובשיר אחמד עודה חרוב, בן 21, הכפר דיר צאמת, בביצוע הרצח ובמעורבות של נוספים. השניים סיפרו, כי כשבועיים לפני הפיגוע הגיעו לברוש הבקעה כדי לאסוף מידע, לקראת שוד אלים, שתכננו במקום. לאחר שהבינו כי מדובר בקצין צבא בכיר, שייתכן שיש ברשותו נשק, החליטו לבצע רצח, לדבריהם, "כמתנה לעם הפלסטיני ולאסירי החמאס לרגל חג הקורבן", וכן לקחת את הנשק וחפצי ערך אחרים, שימצאו במקום. עוד עלה בחקירתם, כי טרם הפיגוע הם החלו להתחזק בדתם, ולפיכך התפללו להצלחה, בטרם ניגשו לביתו של המנוח וביצעו את הרצח.

 בליל הפיגוע הגיעו השניים למקום מגוריו של המנוח, מצוידים במכוש ובגרזן, המתינו להגעת המנוח ואשתו ותקפו אותו באמצעותם. אשת הנרצח הצליחה להימלט. נוכח זאת, נסו השניים מהמקום מחשש שיתפסו. הם נמלטו ובדרכם השליכו את כלי הרצח, שאותרו מאוחר יותר על ידי כוחות הביטחון.

​ השניים שקלו לחצות את הגבול ולברוח לירדן, אך לאחר שנמלכו בדעתם, יצרו קשר עם עבד רבה מחמד עבד רבה שואמרה  בן 27, תושב אלראם שמצפון לירושלים, על מנת שיימלט אותם מזירת הפיגוע. לאחר שאסף אותם במכוניתו, סיפרו לו השניים על הרצח שביצעו, ואף החליפו בגדים בביתו. עבד רבה שואמרה נעצר אף הוא לחקירה בה הודה באמור לעיל.