נעצר תושב מג'ד אל כרום שגויס לארגון החזבאללה

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/ימ"ר צפון, נעצר בראשית ספטמבר 2012, מילאד מוחמד מחמוד ח'טיב, תושב הכפר מג'ד אל כרום, מגויס של ארגון החזבאללה, שהתבקש להעביר מידע בטחוני, שמטרתו לפגוע בביטחון מדינת ישראל.


גיוסו לחיזבאללה

במסגרת חקירתו בשב"כ הודה מילאד ח'טיב כי הביע נכונות להתגייס לחזבאללה ואכן גויס בפועל לארגון על ידי לבנוני תושב דנמרק, אשר הטיל עליו שורה של משימות ביטחוניות בישראל, אותם ביצע. קשר ההפעלה בין השניים החל כבר בשנת 2009 והם שמרו על קשר טלפוני רציף ואף נפגשו בחו"ל מספר פעמים למטרה זו.

 

הלבנוני הוא ברהאן ח'טיב, כבן 47, תושב דנמרק מזה מספר רב של שנים. כבר בפגישתם הראשונה הצהיר ברהאן בפני ח'טיב כי הוא שייך לחזבאללה ודיבר בשבחי הארגון, ואודות הצורך בהקמת ארגון ערבי דוגמת חזבאללה בתוך ישראל.

 

 

 

המשימות אשר הוטלו על ח'טיב והמידע שהעביר לחיזבאללה

מילאד ח'טיב הביע הסכמה לאסוף ולהעביר מידע אודות אתרים ביטחוניים בישראל ביניהם: בסיסי צה"ל, מיקומם וייעודם; מחסני נשק; מפעלים ביטחוניים; דרכי הגעה וגישה אליהם ופרטים נוספים. בנוסף, הוא התבקש לספק מידע אודות אישים מאובטחים, פוליטיקאים ואנשי ציבור, בדגש על סידורי האבטחה סביבם, פרטי רכביהם ועוד. במקרה אחד, אסף מילאד ח'טיב מידע אודות סידורי האבטחה בעת ביקורו של נשיא המדינה, מר שמעון פרס, בכפר מג'ד אל כרום, במהלך חודש אוגוסט 2012, והתכוון להעביר מידע זה למפעילו, בורהאן ח'טיב, אך נוכח מעצרו הוא לא הספיק לבצע זאת.

 

כלל פעילותו של מילאד ח'טיב בוצעה תוך מודעות כי מפעילו בחזבאללה פועל בשם ארגון מחבלים ובשליחותו, ותוך שהוא מודע כי יש במעשיו כדי לסייע לחזבאללה במלחמתו נגד ישראל, ומתוך כוונה לעשות כן.

 

 

 

כתב אישום
ב- 4 אוקטובר 2012 הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום חמור נגד מילאד ח'טיב בגין עבירות ריגול, מגע עם סוכן חוץ, סיוע לאויב במלחמה וקשירת קשר לסיוע כאמור.

 

 

 

סיכום
פעילותו של ברהאן ח'טיב בדנמרק ואיסוף המידע על יעדים בתוך ישראל באמצעות מילאד ח'טיב, ממחישה את היותו של חזבאללה ארגון טרור חובק עולם, כולל פעילות במדינות אירופה. הפעלת סוכנים בתוך ישראל היא זרוע נוספת של חזבאללה, המשמשת את הארגון לאיסוף  מידע המשמש לקידום פיגועי טרור בתוך ישראל.

 

פעילות נוספת של החזבאללה אשר נחשפה ע"י שב"כ במהלך חודש יולי 2012 הייתה של רשת של סוחרי סמים ישראליים, אשר במסגרתת פעילותם הפלילית החדירו חברי הרשת כ-20 ק"ג חומר נפץ תקני מסוג C4 וכן מערכות הפעלה לטובת תפעול המטענים. המטענים הועברו דרך גדר הגבול מסוחרי סמים לבנוניים לסוחרי סמים בכפר ע'ג'ר. בהמשך הועברו המטענים לידי תושב נצרת, אשר הסתירם בחצר ביתו.​