מעצר פעיל חמאס שתכנן פיגועי חטיפה וירי

במהלך מאי 2013, חשף שירות הביטחון הכללי, בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל, פעיל חמאס, תושב מזרעה שרקיה/רמאללה, שתכנן להוציא אל הפועל פיגועי חטיפה וירי, זאת, בהנחיית משוחרר "עסקת שליט" שגורש לחו"ל.


העצור הוא בכר עטאללה סמיח סעד, יליד 1987, תושב מזרעה שרקיה/רמאללה.

 

בחקירתו בשירות הביטחון הכללי עלה, כי בכר סעד נפגש בירדן במהלך חודש אפריל 2013 עם השאם עבד אלקאדר אברהים חג'אז, פעיל חמאס (במוצאו ממזרעה שרקיה), נשפט ל- 10 מאסרי עולם נוכח חברותו בתשתית, שביצעה פיגועים בין השנים 2001 – 2003, והייתה אחראית למותם של 10 ישראלים: אזרחים וחיילי צה"ל. השאם חג'אז שוחרר מהכלא, במסגרת "עסקת שליט", וגורש לחו"ל, וכיום הוא מתגורר בקטר.

 

במהלך פגישתם גויס בכר סעד לחמאס, והונחה לקדם, עם שובו לשטח, פיגועי ירי וחטיפה כנגד מתיישבים וחיילים. בנוסף, סעד הונחה לפעול לגיוס נוספים לפעילותו, ואף הסכים לצאת לסודאן, כדי לעבור אימון צבאי, ואולם נעצר בטרם הצליח לפעול בעניין. בחקירתו עלה עוד, כי לקראת מימוש הפיגועים אמור היה לקבל 4 כלי נשק, באמצעות שליח, שזהותו בלתי ידועה, מטעמו של חג'אז.

 

בתוצאות חקירתו של בכר סעד ניכרת, פעם נוספת, מגמת חזרתם לסורם של פעילי חמאס, משוחררי "עסקת שליט", בדגש על המגורשים אשר עושים ניסיונות להניע פיגועים בשטח, בין היתר, במטרה להביא לשחרורם של אסירים נוספים.​