סוכל פיגוע שתוכנן בידי פעילי חמאס מירושלים

בתאריך ה-3 ינואר 2010 נעצרו בתחנה המרכזית בבאר שבע מראד כמאל ומראד נמר, לאחר שביצעו במקום פעולות, שהוחשדו ככוונה לבצע פיגוע. בחקירותיהם בשירות הביטחון הכללי עלה כי מדובר בפעילי חמא"ס, שגויסו והופעלו מחו"ל, מזרח ירושלמים בעלי תעודות זהות ישראליות, שתכננו לבצע פיגועים בשטחי ישראל. השניים נתפסו כשברשותם מדיה מגנטית ובה מודיעין, שאספו על יעדים לפיגועים.


מראד נמר, בן 25 תושב ירושלים מצור באהר, ומראד כמאל, בן 24, תושב ירושלים מואדי ג'וז בעלי תעודות זהות ישראליות, נעצרו ב-3 ינואר 2010 בתחנה המרכזית בבאר שבע. מאמון נמר, ירושלמי נוסף, שעלה כקשור בפעילות החוליה, נעצר בהמשך, ובחקירותיו הוזם החשד כי היה מודע לפעילותם הביטחונית. במדיה מחשבית שנתפסה בעת מעצרם של מראד כמאל ומראד נמר נמצאו פרטי מודיעין רבים, שאספו השניים על יעדים שונים בשטחי ישראל – למטרות ביצוע פיגועים. 
במהלך חקירתם עלה כי הם גויסו על ידי מפקדת חמא"ס בחו"ל במהלך לימודיהם ועבודתם בירדן ובדובאי. עם חזרתם לשטח החלו לאסוף מודיעין, שכלל צילומים ורישומים של אתרים פוטנציאליים לפיגוע, ביניהם: התחנה המרכזית בירושלים, במבשרת (סמוך לירושלים) ובבאר שבע; קניון מלחה בירושלים; אזור המלונות וחוף הים בתל אביב;  וכן אזור בסיס תל השומר, ההומה בחיילים.

מידע מהחקירות
מראד נמר למד הנדסה בירדן בין השנים 2003-2007. ב-2007, בשנתו האחרונה ללימודים, הוא גויס שם לחמא"ס הצבאי, וכחלק מגיוסו נסע לפגישות עם נציגי חמא"ס בסעודיה. באותה השנה גייס מראד נמר לפעילות חמא"ס את מראד כמאל, אשר למד באותה התקופה רוקחות באוניברסיטה בירדן. 
בשנת 2008 עבר מראד נמר לדובאי שם, עבד כמהנדס, ובמהלך תקופה זו המשיך בפגישות עם גורמי חמא"ס בחו"ל, בין היתר, בתורכיה. 
מראד נמר ומראד כמאל חזרו לארץ במהלך 2009, ועם חזרתם החלו במילוי המשימה שניתנה להם על ידי מפקדת חמא"ס בחו"ל – לאסוף מודיעין על אתרים בישראל. 
השניים נסעו ברחבי הארץ – תוך ניצול תעודות הזהות הכחולות שלהם, המאפשרות חופש תנועה בישראל – בחיפוש מקומות הומה אדם, כשהם מבצעים, תוך כדי, צילומי סטילס ווידאו, ומכינים מפות ותרשימים (של התחנה המרכזית ושל קניון מלחה בירושלים). השניים עשו עבודה מדוקדקת, כאשר בכל מקום הם בדקו את מספר הנפגעים הפוטנציאלי ואת סידורי האבטחה. את המודיעין שאספו הם תיעדו על גבי דיסק און קי, והיו אמורים להעביר את המידע לנציגי מפקדת חמא"ס בחו"ל. 
השניים היו אמורים לקבל ממפעיליהם בחו"ל אמצעי לחימה וחומרי נפץ, ולצורך כך הם איתרו, באזור הסטף, מערה אותה הרחיבו וציידו לטובת קליטה והסתרה של אמצעי לחימה. השניים נעצרו, כאמור, ב-3 בינואר 2010 לאחר שעלה החשד כי הם מתכננים לבצע פיגוע.

כתבי אישום נגד השניים הוגשו לבית המשפט המחוזי בירושלים ב-1 פברואר 2010, בגין מגע עם סוכן חוץ; חברות בארגון טרור; סיוע לאויב במלחמה וריגול.
 
חשוב להבהיר כי חברי החוליה עשו שימוש בזכויותיהם כבעלי תיעוד ישראלי לטובת איסוף המודיעין ואיתור נקודות החולשה של האבטחה במקומות הומי אדם בישראל. פרשה זו מצביעה, פעם נוספת, על המאמצים של ארגוני הטרור, ובכלל זאת חמא"ס, לגיוס סטודנטים לפעילות צבאית, בדגש על אלה המתמחים בכימיה ובהנדסה.​