נחשפה תשתית החמאס אשר ביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב מיכאל מרק ז"ל

הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי, צה"ל והמשטרה נחשפה בשבועות האחרונים תשתית החמאס אשר ביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב מיכאל מרק ז"ל ונפצעו בני משפחתו בתאריך 1/7/2016 סמוך לישוב עותניאל.


 

במהלך פעילות של שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל ובתום מצוד ממושך בליל 26/7/16 נהרג בחילופי אש במהלך ניסיון מעצרו מחמד פקיה, מבצע הפיגוע.

 

במסגרת פעילות המעצרים מול חברי התשתית נעצר מחמד עא מג'יד עמאירה אשר ביצע את הפיגוע יחד עם מחמד פקיה  ונוספים אשר סייעו לשניים לבצע את הפיגוע הרצחני.

 

המעורבים:

 

מחמד ג'בארה  פקיה, כבן 29, במוצאו תושב דורא אשר התגורר בחברון, נכלא בעבר בשל פעילותו בארגון ג'האד האסלאמי במסגרתו תכנן פיגועים יחד עם נוספים. במהלך מאסרו עבר לשורות ארגון החמאס.

 

מחמד עא מגי'ד עמאירה, תושב דורא, כבן 38, פעיל מנגנון הביטחון הלאומי של הרש'''פ .

 

מחמד עמאירה נעצר בתאריך 4/7/16 לחקירה, עמאירה הודה כי שימש נהג במהלך הפיגוע בעוד פקיה ביצע בפועל את הירי הקטלני. במסגרת החקירה בשב"כ הוסגרו הנשק והרכב באמצעותם בוצע הפיגוע.

 

אחיו של מחמד פקיה, צהיב, נעצר והודה בחקירתו כי סייע למחמד פקיה להסתתר ולהחביא אמל"ח אשר היה ברשותו של מחמד פקיה. במקביל נעצר בן דודם של האחים, מעאז פקיה, אשר מסר בחקירתו כי סייע בהלנתו של מחמד פקיה בימים לאחר הפיגוע.

 

כמו כן, נעצרו לחקירה קרובי משפחה נוספים אשר סייעו למחמד פקיה להסתתר לאחר ביצוע הפיגוע.