יירוט שני המבוקשים האחראים לחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים

הותר לפרסום כי לאחר מבצע מודיעיני מורכב של שירות הביטחון הכללי אותר בחברון מקום המצאם של מרואן סעדי קואסמה ועאמר אבו עישה, שני תושבי חברון אשר ביצעו את פיגוע החטיפה והרצח של נפתלי פרנקל גלעד שאער ואייל יפרח ז"ל.


הלילה בפעילות משותפת לשב"כ בסיוע ימ"מ וצה"ל בוצע ניסיון למעצר המבוקשים במהלכו התפתחו חילופי אש  כתוצאה ממנו נפגעו המבוקשים :
מרואן קואסמה כבן 29 תושב חברון פעיל חמאס, בן למשפחת פעילי חמאס. היה עצור בעבר מס פעמים ע"ר מעורבותו בפעילות חמאס צבאית. נעצר לאחרונה במהלך 2010 לאחר שאותר כחבר בתשתית חמאס צבאית בחברון (מדובר באותה תשתית שממנה יצאה החוליה שביצעה פיגוע סמוך לבית חגי באוגוסט 2010 במסגרתו נרצחו 4 אזרחים). בנוסף היה עצור מס פעמים נוספות בעשור האחרון ע"ר פעילות חמאס בה היה מעורב.      

 


עאמר אבו עישה כבן 32 תושב חברון פעיל חמאס בן למשפחת פעילי חמאס. היה עצור בין השנים 2005-2006 ע"ר פעילות חמאס בה היה מעורב.  בימים האחרונים נעצרו מס' פעילי חמא"ס החשודים כסייענים של המבוקשים אשר הועברו לחקירת שב"כ .  כזכור,לפני כחודשיים נעצר חסאם קואסמה פעיל חמאס נוסף אשר הודה כי שימש כמפקד חוליית החטיפה והרצח זאת לאחר שמימון לפיגוע הגיע מפעילי חמאס ברצ"ע.  

 


כמו כן נעצרו הלילה גם בשאר קואסמה, מחמד קואסמה ותאאר קואסמה בניו של ערפאת קואסמה העצור גם הוא מתאריך 14 יולי באשמה כי סייע לרוצחים להסתתר לאחר רצח הנערים.