נעצרה חוליית מיידי בקבוקי תבערה מהכפר ביר א-סיכה שבמועצת זמר

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי וימ"ר מרכז במשטרת ישראל, נעצרה חוליית מיידי בקבוקי תבערה מהכפר ביר א-סיכה שבמועצת זמר (סמוך לכביש 6) אזרחים ישראלים, מרביתם קטינים מתחת לגיל 18, אשר ביצעו שני פיגועי יידוי של בקבוקי תבערה לעבר כביש 6 בשבועות האחרונים.


בסה"כ נעצרו לחקירת שב"כ וימ"ר מרכז של משטרת ישראל 2 בגירים ועשרה קטינים.

 

בחקירתם בשב"כ עלה כי בתאריכים 9-10.10.15, בשעות הלילה, סמוך ליישוב בחן, ביצעו שני פיגועי יידוי בקבוקי תבערה לעבר רכבים אשר נסעו על כביש 6 מדרום לצפון.

 

השלכת בקבוקי התבערה לוותה גם ביידוי אבנים לעבר הרכבים.

 

עוד עלה בחקירה כי על רקע האירועים האחרונים החליטו ליידות בקבוקי תבערה ואבנים על כביש 6 ועל כן ייצרו מספר בקבוקי תבערה וביצעו את שני הפיגועים, כאמור.

 

פענוח שני פיגועים אלו וחשיפת חוליית מיידי בקבוקי התבערה, ארע מספר ימים לאחר פענוח שני פיגועים נוספים שאירעו בכביש 6 לאחרונה ובוצעו על ידי מספר תושבי טירה שבמשולש.

 

יצויין כי בשירות הביטחון הכללי ובמשטרת ישראל רואים בחומרה רבה את האירועים אשר רק בנס לא גרמו לנפגעים. אירועי טרור חמורים מעין אלו יטופלו במלוא הנחישות עד למיצוי הדין עם המעורבים.

 

ביום 19/11/15 הגישה פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד הנאשמים בגין ביצוע עבירות בנשק, קשירת קשר לפשע וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה.