נעצר המחבל שביצע את פיגוע הירי באיזור דולב/עין בובין בו נרצח דני גונן ז"ל

הותר לפרסום כי בפעילות שירות הביטחון הכללי בשיתוף יח' הפח"ע של מחוז ש"י וצה"ל נעצר המחבל שביצע את פיגוע הירי ב- 19 ליוני 2015 באיזור דולב/עין בובין בו נרצח דני גונן ז"ל ונוסף נפצע באורח בינוני. כמו כן נעצרו פעילים נוספים שפעלו עימו


לאחר הפיגוע, בוצע ע"י שב"כ וצה"ל, גל מעצרים באזור. במהלכו נעצרו פעילים מאזור רמאללה, אשר הודו בחקירתם בביצוע שורת פיגועים, לרבות רצח דני גונן ז"ל.

הנחקרים הודו בחקירתם בשב"כ כי קודם לביצוע פיגוע זה, ביצעו מספר פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון באיזור מ.פ קלנדיה, וכי במסגרת ההכנות לפיגועים, תצפתו על אזור המעיין, במטרה לאתר ישראלים השוהים במקום.

במהלך החקירה נתפסו מספר אמצעי לחימה, לרבות הנשק בו נעשה שימוש בפיגועים.

חברי החוליה:

  • מחמד אבו שאהין, יליד 1985, תושב מ.פ. קלנדיה, פעיל תנזים-פת"ח, בעברו פעיל כוח 17, אשר מקבל משכורת קבועה מהרשות הפלסטינית. כלוא לשעבר (יוני 06-דצמ' 08) לאחר שהודה בתכנון פיגועי דקירה וירי. ביצע את פיגוע הירי ב'עין בובין' (19/6), במהלכו רצח את דני גונן ז"ל, ופצע נוסף באורח בינוני. לקראת ביצוע הפיגוע אסף מודיעין, והגיע למעיין מס' פעמים. כמו כן, במהלך שנת 2014 ביצע 6 פיגועי ירי נוספים , לרבות פיגוע ירי בא- ראם (17/11/14), בו נפצע חייל.
  • אמג'ד עדואן, יליד 1980, תושב מ.פ. קלנדיה, פעיל תנזים-פת"ח, כלוא ועצור לשעבר מספר פעמים (לאחרונה מאי-דצמ' 08) על רקע סחר באמל"ח, כמו כן, בעבר היה מעורב בתכנון פיגוע ירי ופיגוע מטען.
    אמג'ד עדואן סיפק לאבו שאהין תחמושת, שימש תצפיתן במספר פיגועי ירי, אותם ביצע יחד עם אבו שאהין. כמו כן, השניים יצאו לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע ב'עין בובין', אשר לבסוף לא בוצע.
  • אשרף עמאר, יליד 1991, תושב מ.פ. קלנדיה, פעיל במודיעין הצבאי של הרש"פ, ללא מעצרים קודמים. עולה כמי שיצא עם אבו שאהין לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע ב'עין בובין', אך לבסוף לא מומש.
  • אסאמה אסעד, יליד 1986,  תושב מ.פ. קלנדיה, פעיל תנזים-פת"ח, כלוא לשעבר (יוני 10-דצמ' 11) על רקע סחר באמל"ח ופעילות טרור עממי. הוא שוחרר במסגרת חלקה השני של עסקת שליט.
    מהחקירות עולה כי הסתיר בביתו את האקדח ששימש את אבו שאהין בביצוע הפיגועים, והיה מודע, בדיעבד, למעורבות אבו שאהין בפיגוע ב'עין בובין' ובפיגועים נוספים.
  • מחמד עדואן, יליד 1978, תושב מ.פ. קלנדיה, חסר שיוך ארגוני, ללא מעצרים קודמים. הסתיר בביתו את האקדח ששימש את אבו שאהין לפיגועים.  האקדח הוסגר במעצרו.