פוענח רצח הנער מוחמד אבו חדיר משועפט

הותר לפרסום כי לאחר מאמץ מורכב ומשותף של שירות הביטחון הכללי ומחוז ירושלים במשטרת ישראל, נעצרו בלילה שבין ה-5 ל-6 ביולי 2014 שבעה חשודים במעורבות בביצוע הרצח ובניסיון החטיפה. בין כלל החשודים קרבה משפחתית, ומשם היכרותם.


בליל ה- 1-2 יולי 14' נחטף ונרצח הנער מוחמד אבו חדיר, תושב שועפט. גופתו נמצאה שרופה ביער ירושלים זמן קצר לאחר שנחטף.

 

לאחר מאמץ מורכב ומשותף של שירות הביטחון הכללי ומחוז ירושלים במשטרת ישראל, נעצרו בלילה שבין ה-5 ל-6 ביולי שבעה חשודים במעורבות בביצוע הרצח ובניסיון החטיפה. בין כלל החשודים קרבה משפחתית, ומשם היכרותם.

 

במהלך חקירתם בשב"כ הודו 3 נחקרים -  בגיר ושני הקטינים (תושבי ירושלים והסביבה) - בביצוע החטיפה והרצח ועבירות חמורות נוספות.

 

 

במהלך חקירתם בשב"כ מסרו שלושת מבצעי החטיפה והרצח את הודאותיהם בביצוע המעשים, וכן ביצעו שחזור של הפיגוע. מעדויותיהם עלה כי הרקע לחטיפה והרצח הינו נקמה על על רצח שלושת הנערים נפתלי פרנקל, גיל-עד שאער ואייל יפרח ז"ל ופיגועים קשים נוספים כנגד יהודים.

 

עוד עלה מהעדויות כי שלושת המעורבים תיכננו מראש את החטיפה והרצח, ולשם כך אף הצטיידו מראש באמצעים שונים למימוש הפיגוע (אזיקונים, בנזין, ועוד). ממצאי החקירה לימדו כי בחירת הקורבן בוצעה באופן אקראי, וללא היכרות מוקדמת בינו לבין הרוצחים.

 

להלן פירוט ההודאות:

1.      ניסיון תקיפה/חטיפה של ילד בן 8 שבוצע במהלך ה-1 יולי סמוך לשעה 01:00 ע"י הבגיר ואחד הקטינים -  עפ"י המידע שהתקבל, רק הודות לתושייתה של אמו של הילד אותו ניסו לתקוף/לחטוף – נמנע המקרה. לאחר אירוע זה ניסו השניים להצית כלי רכב של ערבים באזור י-ם.

2.      חטיפה ורצח של הנער מחמד אבו חדיר שבוצע במהלך ה-2 יולי סמוך לשעה 03:48 ע"י הבגיר ושני  הקטינים- החוטפים סיירו במשך מס' שעות בשכונות ערביות בירושלים בניסיון לאתר קורבן לחטיפה, עד שזיהו את מחמד אבו חדיר (הנרצח).

3.      לאחר שחטפו אותו בכוח המשיכו החוטפים לאזור יער ירושלים, שם עצרו לצד הדרך והוציאו את החטוף מהרכב. בשלב זה  הבגיר,  היכה את החטוף מספר פעמים בראשו במפתח גלגלים, ולאחר מכן הצית אותו בסיוע אחד הקטינים.

4.      לאחר הרצח ובימים הבאים עסקו העצורים בניסיונות לשבש ולהשמיד ראיות.

נוספים שנעצרו לחקירת שב"כ, שהינם בעלי קירבה משפחתית למפגעים, בחשד למעורבות כלשהי מצדם באירועי הרצח וניסיון החטיפה - שוחררו לאחר שעלה בידי החוקרים לשלול את האפשרות שהללו היו מעורבים בדרך כזו או אחרת בניסיון החטיפה ב-1 ביולי או בחטיפתו ורציחתו של אבו חדיר. קרוב משפחה נוסף שנעצר בהמשך הודה בחקירתו בשב"כ במודעות לחטיפה ולרצח לאחר ביצועו.