נחשפה חוליה צבאית של חמאס שתכננה לבצע פיגוע ירי לעבר כוחות צבא באבו דיס במהלך פורים

הותר לפרסום, כי בפעילות של שירות הביטחון הכללי, בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל, נחשפה, בשבועות האחרונים, חוליה צבאית של ארגון החמאס, שחבריה תכננו לבצע פיגוע ירי לעבר כוחות צבא באזור אבו דיס, במהלך חג הפורים האחרון


חברי החוליה רכשו רכב לטובת ביצוע הפיגוע, ביצעו אימוני ירי ואספו מידע על היעד לפיגוע, נעצרו  בטרם הצליחו להוציאו אל הפועל. במסגרת החקירה הוסגר אמל"ח, שיועד לשמש את החוליה.

חברי החוליה המרכזיים שנעצרו, בתחילת חודש מרס 2015 הם:

· מען נור אלדין אחמד שאער – שעמד בראש החוליה. יליד 1989, במוצאו מהכפר בורקא שבשומרון, עובד בקפיטריה באוניברסיטת אבו דיס. פעיל חמאס, כלוא לשעבר, שריצה (בשנים 2011-2009) תקופות מאסר על רקע מעורבותו בביצוע פיגוע ירי לעבר כוחות צבא.

· דאוד רג'א דאוד עדואן - יליד 1983, תושב עזריה. פעיל חמאס וכלוא לשעבר, בעל ידע קודם בירי באקדח.

בחקירתם, בשירות הביטחון הכללי, עלה כי מען הוא שהחל, במהלך החודשים האחרונים, לגבש את התוכנית לביצוע פיגוע, אשר תוכנן בתחילה להתבצע בעיר ירושלים. הוא גייס את דאוד, והאחרון, נוכח הקושי לבצעו בעיר, המליץ לשנות את יעד הפיגוע למחסום "הקיוסק" בכניסה לירושלים. בנוסף, תכנן מען לגייס פעיל נוסף, אשר ישמש כנהג, ויסייע לפיגוע במילוט המפגע מהזירה.

עוד עלה בחקירה, כי חברי החוליה, שהיו בשלבים מתקדמים במיוחד לקראת מימוש הפיגוע, אותו התכוונו להוציא אל הפועל תוך זמן קצר, נערכו באמצעות ביצוע אימון ירי באמל"ח שהיה ברשותם, מסוג קלצ'ניקוב ואקדח 9 מ"מ. בנוסף, הם רכשו רכב מסוג יונדאי אלנטרה, שאמור היה לשמש לביצוע הפיגוע, ואף עשו בו נסיעת מבחן ואיסוף מודיעין על ציר הנסיעה, מיקום כוחות הצבא ומתווה המעבר במחסום "הקיוסק". יצוין, כי לצורך טשטוש ראיות, התתכננו להצית את הרכב בוואדי הסמוך לעזריה, לאחר ביצוע הפיגוע.

במסגרת החקירה הוסגר אמל"ח שברשות החוליה: אקדח, רובה קלצ'ניקוב וכ-40 כדורים.

בימים הקרובים יוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד חברי החוליה. במסגרת אלה קיימת כוונה לפעול לחילוט הרכב, שנרכש כאמור לצורך ביצוע הפיגוע.

סיכול החוליה, אשר מנע פיגוע חמור במהלך חג פורים, מצביע על המוטיבציה הגבוהה מצד חמאס להוציא אל הפועל פיגועים, בירושלים ובסביבתה ועל המסוכנות מפעילי חמאס השבים למעגל הטרור לאחר שחרורם מהכלא.