נעצר חבר נבחרת 'פלסטין' בכדורגל

סאמח מראעבה הודה בחקירתו, כי במהלך שהותו בקטאר עם הנבחרת, קיים מספר פגישות עם פעיל חמאס צבאי, וקיבל ממנו כספים, טלפון נייד ומסרים כתובים לגורמי חמאס בקלקיליה


סאמח פארס מחמד מראעבה, חבר נבחרת 'פלסטין' בכדורגל, נעצר ב-28 באפריל 2014 עם שובה של הנבחרת מחו"ל. בחקירתו בשירות הביטחון הכללי הודה מראעבה  כי במהלך שהותו בקטאר עם הנבחרת, קיים מספר פגישות עם פעיל חמאס צבאי, וקיבל ממנו כספים, טלפון נייד ומסרים כתובים, אותם התבקש להעביר, עם שובו לשטח, לגורמי חמאס בקלקיליה.

מראעבה, בן 22, תושב קלקיליה, יצא לחו"ל עם חברי הנבחרת ב-15 אפריל 2014. בקטאר הוא נפגש עם טלאל אברהים עבד אלרחמן שרים, פעיל חמאס צבאי, אסיר עולם, ששוחרר וגורש לחו"ל במסגרת "עסקת שליט". מאז שחרורו שב טלאל שרים לפעילות בחמאס, והוא מעורב, עדכנית, בהכוונת פעילות של חמאס מול השטח.

בחקירתו של מראעבה עלה, כי טרם יציאתו לקטאר עם הנבחרת, פנה אליו מואיד יוסף חסן שרים, פעיל חמאס בכיר מקלקיליה, ויו"ר "המועדון האסלאמי", שבקבוצת הכדורגל שלו משחק מראעבה, וביקש ממנו לפגוש בחו"ל את טלאל שרים. מראעבה הבין, כי מדובר בפגישות סודיות, על רקע ההנחיות שקיבל לקראת הפגישה. לפיכך, אף הסתיר את דבר קיום הפגישות שקיים מחבריו לנבחרת ומהנהלתה.  מראעבה היה מודע לכך שהוא נפגש עם איש חמאס ומבצע שירות עבור חמאס. כל זאת, תוך ניצול ציני של אשרת יציאה לצורך פעילות ספורטיבית, לקידום פעילות חמאס בשטח.

במסגרת החקירה נעצר ב-21 במאי 2014 מואיד שרים, אשר אליו היו מיועדים הכספים, הטלפון הנייד והמסרים שהעביר מראעבה. חומרי החקירה הועברו לפרקליטות הצבאית להמשך טיפול בהגשת כתבי אישום לבית המשפט הצבאי בשומרון.