נעצרו קטינים מפרדיס בחשד לייצור והשלכה של מטעני צינור

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרת ישראל נעצרו לחקירת שב"כ ומשטרה שמונה קטינים תושבי פרדיס, בחשד למעורבותם בייצור מטעני צינור ובזריקת מטען צינור לעבר ניידת משטרה, במהלך הפגנה אלימה שהתרחשה בפרדיס בתאריך 9 בנובמבר 14'. ארבעה מתוכם נחקרו בשב"כ וארבעת האחרים במשטרת ישראל.


בחקירה עלה כי שלושה מן הקטינים קשרו קשר לפגוע בשוטרים באותו הערב ולצורך כך רכשו מטען חבלה, אותו השליכו שניים מהם לעבר שוטרים אשר עבדו במקום ואבטחו את כביש 4 הסמוך לכפר.

בגין האמור יוגש נגד השלושה כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי לנוער בחיפה בעבירות של קשירת קשר לפשע, נשיאת נשק וניסיון פגיעה בכוונה מחמירה. כן יצויין כי בחקירתם בשב"כ מסרו השלושה כי זרקו את מטען הצינור לעבר הכוח המשטרתי על רקע לאומני.

באירוע נוסף במהלך ההפגנה קשרו קשר שלושה קטינים נוספים לפגוע בשוטרים, ואחד מהם ייצר מטען ומסרו לידי שני הנוספים אשר פוצצו אותו. בגין כך יוגש כנגד השלושה כתב אישום בבית המשפט המחוזי לנוער בחיפה בעבירות של קשירת קשר לפגיעה בשוטרים, ייצור ונשיאת נשק.

יודגש, כי אירועים לאומניים החורגים מהבעת מחאה לגיטימית וכוללים פעילות אלימה ולא חוקית, יטופלו בחומרה ע"י שב"כ ומשטרת ישראל.