נעצר פעיל "גיהאד עולמי" מעזה, אשר היה מעורב בפיגועים נגד כוחות צה"ל ב"צוק איתן" ובפעולות טרור נוספות

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי ומשטרת-ישראל, עצרו באחרונה פעיל "גיהאד עולמי" מעזה, אשר היה מעורב בפיגועים נגד כוחות צה"ל ב"צוק איתן" ובפעולות טרור נוספות. הפעיל-איהאב סעיד עבד אלרחמן אבו נח'ל, יליד 88', מהעיר עזה, נעצר בסוף-יולי, בעת שביקש לצאת לקטאר, לעבודה כמורה, במסגרת מיזם להעסקתם של מורים עזתיים!


אבו נח'ל נמנה על פלג-אסלאמיסטי , המזוהה עם דאע"ש ומכונה: 'יחוד האל'. פלג זה שייך לאירגון  'וועדות ההתנגדות העממית'' ("אלוויאת  א-נאצר צלאח א דין') ברצועת עזה.

 

אבו נח'ל מסר בחקירתו בשב"כ כי את דרכו בשורות הטרור, התחיל בזרוע הצבאית של החמאס,  במסגרתה  השתתף בהכשרות שכללו אימונים שונים באמצעי-לחימה, אימוני הסוואה, הכשרת תצפיות והשתתפות בחפירת מנהרה.

 

בהמשך דרכו עבר לארגון 'ועדות ההתנגדות העממית' .

 

במהלך 2010 נבחר על ידי ראשי ארגון זה , לבצע פיגוע התאבדות נגד יעדים ישראלים על גבול מצרים- ישראל.  לשם כך עבר הכשרה ואימון ייעודי.

באותה שנה יצא מרצועת-עזה לסיני ,דרך מנהרה,  לקראת התקפה על אוטובוס סמוך לאילת. בסופו של דבר תכנית זה לא צלחה מסיבות שונות.

 

ב- 2014 התגייס אבו נח'ל לפלג המכונה-'יחוד האל'  ('לואא' אלתוחיד') - פלג סלפי קיצוני של  'ועדות ההתנגדות העממית' והמשיך בפעילותו נגד ישראל, גם משורות פלג זה.

 

אבו נח'ל סיפר בחקירתו כי במהלך "צוק איתן" , למרות שנמנה על הגורמים הסלפיים, צורף ע"י חמאס, לפעילות נגד ישראל,  יחד עם הכוחות מיוחדים שלה (כוחות הנח'בה) בצפון הרצועה. לדברי אבו נח'ל, בפעילות המשותפת עם אנשי הנוחבה , הם הטמינו ופוצצו מטענים כנגד כוחות צה"ל אשר פעלו בגזרה.

לצורך זה, הם השתמשו בביתו של רופא-כירורג, איש אמון של החמא"ס.

 

חקירתו של אבו נח'ל, ממחישה, פעם נוספת, כיצד חמאס מנצלת באופן ציני, את הרגישות הישראלית לצרכים ההומניטאריים.

 

ביום 30.8.15 הוגש כנגד איהאב אבו נחל כתב אישום חמור בביהמ"ש המחוזי בב"ש. כתב האישום כלל 12 אישומים בגין ביצוע של העבירות הבאות:

מגע עם סוכן חוץ, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, אימונים צבאיים אסורים, עבירות בנשק (החזקה, נשיאה והובלה), קשירת קשר לפשע (רצח), ניסיון לרצח.