נעצר תושב כפר כנא שהונחה ע"י חמאס עזה להעברת סכומי כסף גבוהים לתשתיות חמאס באיו"ש

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל/ימ"ר צפון, נעצר בתאריך 6.4.2015 מאלכ ג'מיל מובארק ח'טיב, תושב כפר כנא, רופא שיניים במקצועו


חטיב נעצר בעקבות מידע מודיעיני לפיו פעל באופן שיטתי ובהנחיית פעיל חמאס מרצועת עזה להעברת סכומי כסף גבוהים לתשתיות חמאס באיו"ש.

חטיב נעצר בעת שעשה דרכו לאיו"ש למטרת ביצוע העברת כספים לגורמי חמאס באיזור רמאללה, כאשר ברשותו סכום של כ-170 אלף ש"ח. יצויין כי מספר שבועות טרם מעצרו הוזהר חטיב ע"י גורמי הביטחון מפני ביצוע פעילות זו, האסורה על פי חוק ופוגעת בביטחון המדינה.

בחקירתו בשב"כ הודה חטיב כי העביר כספי חמאס בין רצועת עזה ואיו"ש בהנחיית פעיל החמאס מעזה, אשר היה אחראי על תיאום העברות הכספים מול איו"ש. כמו כן, בחקירתו הודה כי הסיע על בסיס יומי ובעבור תשלום כספי פלסטינים מרצועת עזה, מבלי שהחזיקו ברשותם היתרי שהייה בישראל. 

חשיפת פעילותו של חטיב בעת הזו ממחישה את מאמציו הבלתי פוסקים של החמאס להעברת סכומי כסף גבוהים, שנועדו לקידום פעילות הארגון באיו"ש.

ביום 5/5/15 הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת כנגד חטיב, בגין מעורבותו בביצוע עבירות  של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, ריבוי עבירות של הסעות שב"חים וכן עבירות מרמה לפי פקודת מס הכנסה.