נעצרו שני תושבי ג'בליה שברצועת עזה, לאחר שנכנסו לישראל באמצעות מסמכים רפואיים מזוייפים

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל עצרו את מחמוד מטוק, בן 30, פעיל חמאס מג'בליה ואת איוב מטוק, כבן 51, תושב ג'בליה, לאחר שנכנסו לישראל באמצעות מסמכים רפואיים מזוייפים שהנפיקו ברצועת עזה.


ב- 7 בינואר 2016 נכנסו השניים לישראל לאחר שהציגו מסמכים רפואיים המעידים כי מחמוד נמצא במצב של קריסת מערכות וכי הוא זקוק לאשפוז מיידי בביה"ח מוקאצד שבירושלים. העברתו אף נדרשה באמצעות אמבולנס לנוכח המצב שתואר.

 

כבר למחרת, התברר כי השניים עזבו את בית החולים מוקאצד בירושלים והגיעו לאום אלפחם בכוחות עצמם ובמצב בריאותי תקין לחלוטין.

 

בחקירתם בשב"כ הודו כי זייפו מסמכים רפואיים באמצעות חסין מטוק, קרוב משפחתם אשר עמד בקשר עם רופא ברצועת עזה שחתם על המסמכים המזוייפים.

 

השניים סיפרו כי שילמו כ- 7,000 ש"ח עבור המסמכים, בהם נכתב כי מחמוד משותק ברגליו וחייב להיכנס באמבולנס לטיפול דחוף. בנוסף מסרו אודות נוספים שנכנסו לישראל בדרך זו.

 

בתאריך 1/2/16 הוגשו לבית המשפט השלום בבאר שבע כתבי אישום נגד השניים בעבירות של קשירת קשר לפשע, קשירת קשר לעוון, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, וכניסה ושהיה בישראל שלא כדין.

 

מדובר באירוע חמור הממחיש את הניצול הציני של נכונות ישראל להיענות לצרכים ההומניטריים של תושבי רצ"ע לטובת כניסה בלתי חוקית לישראל, דבר אשר עלול להביא להקשחת מדיניות הכניסה ובסופו של דבר לפגיעה בתושבי הרצועה.