נעצר פעיל הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה לאחר שחצה את גדר הגבול לישראל

הותר לפרסום כי פעיל טרור של חמאס, אשר משתייך לזרוע הצבאית ברצועת עזה מזה כעשר שנים, נעצר לאחר שחצה את גדר הגבול לישראל.


​​​​

בחקירתו בשב"כ בשיתוף משטרת ישראל, עלה מידע רב על פעילותו ועל פעילות הזרוע הצבאית של החמאס בתחום חפירת המנהרות.

 

בלאל רזאינה, בן 24,  תושב רצועת עזה, נעצר בתאריך 27 לנובמבר 2016,  לאחר שחצה את גדר הגבול לישראל.

בלאל הינו אחיו של מצטפא רזאינה, ראש מנגנון בטחון הפנים של החמאס בצפון רצועת עזה.

 

החקירה בשב"כ העלתה כי בלאל נמנה על גדודי "עז א דין קסאם" - הזרוע הצבאית של חמאס, ובמסגרת זו היה מעורב בפעילות טרור ענפה מטעם הארגון, אשר כללה, בין השאר, אימוני צליפה,  שמירות חמושות וחפירת מנהרות.

 

בלאל, אשר את מרבית פעילותו במסגרת ארגון החמאס בשנים האחרונות, עשה בתחום המנהרות וכמלווה לאחיו מצטפא ראזינה, סיפק מידע רב על תוואי מנהרות בצפון רצועת עזה, ועל שיטות הפעולה של חמאס בחפירת מנהרות.

בהקשר זה עלה בחקירה, כי גם בשטח של בית משפחתו נחפרה מנהרה המובילה למנהרות רבות באזור ואשר משמשת,  בין היתר, כמחסן אמצעי לחימה.

 

כמו כן, סיפק בלאל מידע על מוצבים שונים של החמאס, על פעילותו כצלף בחמאס וכן על פעילי טרור נוספים בחמאס ובארגון הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני.

 

עוד עלה בחקירה, כי במהלך מבצע "צוק איתןהסתתרו אחיו ובכירי חמאס נוספים בבית החולים"כמאל עדואןברצועת עזה ומשם ניהלו את הלחימה.

ע "צוק איתןפעל בלאל, בין היתר, כשליח להעברת מסרים בין אחיו לבכירי חמאס. בנוסף עלה, כי בכירים בביטחון הפנים של החמאס ניהלו את הלחימה מבתי אזרחים.

 

יצוין, כי המידע שעלה בחקירתו בשב"כ, אודות השימוש שעושה חמאס במבנים אזרחיים לצורך קידום פעילות טרור, מהווה דוגמא נוספת להפרות חוזרות ונשנות של כללי המשפט הבינלאומי המבוצעות על ידי החמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה.

 

המידע שהתקבל בחקירה, יחד עם המידע שהתקבל בחקירותיהם של פעילי חמאס נוספים שנעצרו בשנה האחרונה, ממחיש את המאמצים הרבים שחמאס משקיעה במסגרת הכנותיה לעימות צבאי עם ישראל.

 

היום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום  חמור כנגד בלאל,  בגין פעילות הטרור בה היה מעורב. במסגרת כתב האישום יוחסו לבלאל ביצוע עבירות ביטחוניות, בין היתר, עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת ועבירות בנשק.