נעצר תושב ג'בל מכבר שחיבל בצינורות גז בשכונות בירושלים

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, מחוז ירושלים, נעצר במרץ 2014 עזיז מוסא סאלם עויסאת, תושב ג'בל מכבר/ירושלים, אשר ביצע מספר ניסיונות פיגוע, על ידי חבלה במערכות הגז במבני מגורים בירושלים. בחקירתו הודה עויסאת גם בביצוע פיגוע תקיפה (יהודי חרדי נפצע קל) במזרח ירושלים בשנת 2012.


עויסאת, בן 49, בעל תעודת זהות ישראלית במעמד תושב, הודה בחקירתו, כי כאשר שמע על אירוע קריסת מבנה בשכונת גילה בירושלים כתוצאה מדליפת גז, בו נהרגו שלושה בני משפחה (20 ינואר 2014) החליט לבצע פיגוע במתווה דומה, כדי להביא למותם של יהודים. לפיכך הוא חיבל בצנרת הגז במספר בניינים, בשכונות ארמון הנציב וגילה בירושלים, כדי להביא לקריסתם על תושביהם, אך בפועל, הדבר לא עלה בידו.

הניסיונות נעשו ב-23 בפברואר 2014  (ברחוב אלכסנדר רובוביץ' בארמון הנציב) ובראשית מרץ 2014 (בארמון הנציב ובגילה).  באחד המבנים הדליק עויסאת נר, אותו השאיר סמוך לארון הגז, מתוך כוונה כי פעולה זו תגרום לפיצוץ המבנה ולקריסתו על יושביו. בכל המקרים היה ברור לו כי מדובר בבנייני מגורים מאוכלסים.

בנוסף, הודה עויסאת, כי באפריל 2012 ביצע פיגוע תקיפה בירושלים. לאחר שהחליט לבצע פיגוע דקירה, שיביא למותו של יהודי, הוא רכש גרזן ויצא לאזור רחבת שער שכם, כדי לארוב ליהודים החולפים במקום. לאחר זמן מה, הבחין עויסאת ביהודי חרדי, שעבר ברחוב הנביאים, הוא שלף את הגרזן והיכה בראשו של היהודי מספר פעמים (פצוע קל).